Poziomice laserowe

Poziomica laserowa – co to jest i do czego służy?

W dzisiejszych czasach poziomica laserowa stała się niezastąpionym urządzeniem pomiarowym, które znacząco ułatwia prace budowlane, remontowe oraz dekoracyjne. To zaawansowane narzędzie pomiarowe, które emituje wiązkę światła laserowego, pozwalając na precyzyjne wyznaczanie linii poziomych i pionowych. Dzięki swojej precyzji i łatwości obsługi, poziomica laserowa zyskała szerokie grono zwolenników zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów.

Jak działa poziomica laserowa?

Poziomica laserowa, w przeciwieństwie do tradycyjnej emituje widzianą gołym okiem wiązkę laserową, dzięki której można wyznaczyć odpowiedni poziom, pion lub skos.

Linie można ustawiać na dowolnej wysokości, korzystając z pomocy tyczki rozporowej lub ustawić urządzenie na statywie.

Po wyznaczeniu poziomów, pionów czy punktów we wnętrzu można przykleić do otrzymanych linii taśmę malarską. Wyznaczone linie i obszary ułatwią remonty i zmiany aranżacyjne we wnętrzach. Ustawiając poziomicę należy pamiętać, aby była precyzyjnie wypoziomowana.

Większość poziomic laserowych DEKO posiada funkcję samopoziomowania, która odbywa się za pomocą wahadła grawitacyjnego.

Poziomica laserowa - jaką wybrać?

Wszystko zależy od projektu, który aktualnie realizujesz. Poziomice laserowe i lasery krzyżowe DEKO różnią się ilością głowic i posiadają różne funkcje tj. blokada wahadła w trybie skosów, mechanizm samopoziomowania, funkcja pracy z detektorem czy pilotem zdalnego sterowania.

Wszystkie poziomice laserowe DEKO posiadają zieloną wiązkę, która jest czterokrotnie lepiej widoczna od wiązki czerwonej i lepiej akceptowalna przez oko ludzkie.

Rodzaje poziomic laserowych – tania i dobra poziomica laserowa?

Laser krzyżowy – posiada jedną głowicę, która wyświetla linię poziomą oraz pionową, które przecinają się pod kątem prostym.

Poziomica laserowa 3D 360 stopni – wyświetla trzy linie — jedną poziomą oraz dwie pionowe. Wiązki lasera wychodzą dookoła urządzenia, tworząc płaszczyznę. Głowica wiązki poziomej zamontowana jest od góry lub od dołu obudowy. Wybierając układ głowicy poziomej, należy się zastanowić czy wykonywane prace będą wymagały wyznaczonej linii poziomej bliżej sufitu czy podłogi.

Poziomica laserowa 4D 360 stopni – takie urządzenie wyświetla 4 linie — dwie poziome oraz dwie pionowe. Wiązki lasera wychodzą dookoła urządzenia, tworząc płaszczyznę. Dzięki takiemu układowi głowic poziomica 4D 360 stopni jest najbardziej uniwersalnym urządzeniem, które pozwala na maksymalne zbliżenie się z linią zarówno do podłogi jak i sufitu.

Dlaczego warto wybrać poziomice laserowe DEKO?

Każda poziomica laserowa DEKO, przed wysyłką, przechodzi przez proces kalibracji, zapewniając perfekcyjną dokładność i niezawodność podczas pracy.

Dzięki temu każdy klient może mieć pewność, że pomiary będą precyzyjne. Lasery krzyżowe DEKO świetnie sprawdzą się nie tylko dla domowych majsterkowiczów, ale również profesjonalistów w branży budowlanej, dekoracji wnętrz i innych osób, gdzie precyzja jest kluczowa.

Jesteśmy dumni, że jakość naszych poziomic laserowych jest potwierdzona przez liczne pozytywne opinie i wysokie oceny od naszych klientów. Ich zadowolenie i zaufanie są dla nas najlepszym świadectwem jakości i dokładności naszych narzędzi.

Nie musisz obawiać się o aktywację poszczególnych funkcji urządzeniaKażdą z nich skrupulatnie opisaliśmy w instrukcji obsługi, którą dołączamy do produktu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl