BLOG: Którą poziomice laserową wybrać? DKLL12PB1, DKLL12PB2 czy DKLL12TDP02?
BLOG: Którą poziomice laserową wybrać? DKLL12PB1, DKLL12PB2 czy DKLL12TDP02 (DKLL12PT1)?

Producent DEKO oferuje wiele modeli poziomic laserowych. Począwszy od laserów krzyżowych z czerwoną wiązką po lasery płaszczyznowe z trzema głowicami 360o i wiązką zieloną. 

Znajdujące się w sklepie modele to najlepsze modele z oferty DEKO pozwalające wybrać odpowiedni model dla każdego zastosowania.

 


1) Poziomice laserowe możemy podzielić ze względu na układ głowic:

  • klasyczny - głowica pozioma od góry obudowy a głowice pionowe po bokach. Modele DKLL12PB1 oraz DKLL12PB2.
  • odwrócony - głowica pozioma od spodu obudowy. Model DKLL12TDP02 (DKLL12PT1).

Układ klasyczny jest bardziej popularny na rynku. Większość producentów laserów płaszczyznowych stosuje taki układ. Jest on bardziej uniwersalny, wszechstronny do różnych zastosowań. Szczególnie jeżeli chodzi o prace wymagające zbliżenia się z linią poziomą jak najbliżej sufitu. 


DKLL12PB1 z klasycznym układem głowic


Układ odwrócony
wybierany jest przez osoby dla których ważne jest aby linia pozioma przechodziła możliwie jak najbliżej podłogi. Jest to szczególnie przydatne przy pracach przy wylewkach, podłogach czy płytkach. DKLL12TDP02 z odwróconym układem głowicy poziomej


Różnica przy podłodze:

- model DKLL12PB1 oraz DKLL12PB2 postawiony na podłodze rzuci wiązkę poziomą na wysokości 10.5 cm
model DKLL12TDP02 (DKLL12PT1) postawiony na podłodze rzuci wiązkę poziomą na wysokości 15 mm


Różnica przy suficie:

- model DKLL12PB1 przystawiony do sufitu odsunie wiązkę poziomą od sufitu o 20 mm
- model DKLL12PB2 przystawiony do sufitu odsunie wiązkę poziomą od sufitu o 15 mm
model DKLL12TDP02 (DKLL12PT1) przystawiony do sufitu odsunie wiązkę poziomą od sufitu o 13.5 cm

 

2) Różnice w funkcjach

- Funkcja skosów - wszystkie opisywane modele laserów DEKO posiadają funkcję tzw. skosów. Funkcja skosów pozwala na ustawienia lasera płaszczyznowego pod kątem aby wyznaczyć linie np. poręczy schodów. W trybie normalnej pracy (samopoziomowania) gdy przechylimy laser powyżej tolerancji samopoziomowania urządzenie zacznie wydawać sygnały dźwiękowe oraz świetlne o niemożliwości wypoziomowania. Po aktywacji funkcji skosów urządzenie nie będzie już informować dźwiękowo oraz świetlnie o niewypoziomowaniu.

Na odblokowanym czy na zablokowanym wahadle? 

Model DKLL12PB1 posiada funkcję skosów na odblokowanym wahadle. W momencie aktywacji funkcji skosów wyłączamy powiadomienie dźwiękowe oraz świetlne o niewypoziomowaniu.
Model DKLL12PB2, DKLL12TDP02 (DKLL12PT1) posiadają funkcję skosów na zablokowanym wahadle. W momencie aktywacji funkcji skosów wyłączamy powiadomienie dźwiękowe oraz świetlne o niewypoziomowaniu i zarazem wahadło jest mechanicznie zablokowane.


- Praca z detektorem (odbiornikiem) wiązki:

Wszystkie modele posiadają tryb pracy z detektorem (odbiornikiem) wiązki. Detektor pozwala na pracę na dystansach do 100 m średnicy w trudnych warunkach oświetleniowych takich jak praca na zewnątrz w słońcu. 


Sterowanie pilotem - model DKLL12TDP02 (DKLL12PT1) posiada w zestawie dołączony pilot pozwalający włączać, wyłączać poszczególne głowice lasera na odległość do 20 m.

DEKO DKLL12TDP02 PILOT ZDALNEGO STEROWANIA

 

3) Różnice w obudowie i wykonaniu


- Lasery płaszczyznowe posiadają obudowy wykonane z odpornego plastiku. Modele DKLL12PB2, DKLL12TDP02 (DKLL12PT1) posiadają dodatkowo wstawki z twardej gumy.

- Modele DKLL12PB2, DKLL12TDP02 (DKLL12PT1) posiadają ogniwa litowo-jonowe zamknięte w takiej samej obudowie. Wymiana baterii jest prosta i szybka, wymaga odtworzenia zaślepki pod którą umieszczony jest akumulator.

- W modelu DKLL12PB1 zastosowano identyczne ogniwa litowo-jonowe jak w pozostałych modelach. Bateria jest odkręcana czteroma śrubami od spodu obudowy (śruby schowane pod naklejką).  

 

DEKO Baterie DKLL12PB1 DKLL12PB2 DKLL12TDP02 DKLL12PT1
po lewej bateria do modelu DKLL12PB1, po prawej do DKLL12PB2, DKLL12TDP02 (DKLL12PT1)4) Wyposażenie

Poszczególne modele poziomic laserowych sprzedawane są w różnych wariantach wyposażenia - szczegóły sprawdź w opisie poszczególnego modelu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl